Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a kapcsolatos irányelv értelmében.
GESZLER Zöld Veltelíni 2023 (0,75l)
1.919 Ft
Menny.:db

GESZLER Zöld Veltelíni 2023 (0,75l)

1.919 Ft
Menny.:db
Házhozszállítás: 1-3 munkanap
Készletinformáció: Rendelhető
Gyártó: Geszler
Szerezhető hűségpontok: 10
Egységár: 2.558,67 Ft/liter

Termék leírás

Gyümölcsös, intenzív illata, savai harmonikus borrá teszik. Könnyű, izgalmas, móri bor.

Zöld Veltelini szőlőről

A zöld veltelini Magyarországon a soproni borvidék vezető fehérszőlő fajtája. Valószínűleg osztrák eredetű, hiszen Ausztria területének egynegyedén, 13 000 hektáron termesztik ezt a kiváló fajtát. A legfrissebb genetikai vizsgálatok szerint a zöld veltelini a tramini és a St. Georgen fajták természetes kereszteződése. Ausztriában az egyik legelterjedtebb fajta, főként Alsó-Ausztriában, Burgenlandban és Bécs tartományaiban található meg. Ritkábban megtalálható Németországban és tengerentúli területeken is, valamint Ausztria szomszédos országaiban, így Magyarországon és Csehországban is elterjedt. Magyarországon a zöld veltelinit majd 1500 hektáron termesztik, és arányaiban leggyakrabban az Etyek-Budai, a Balatonboglári és a Soproni borvidéken fordul elő. Mennyiségét tekintve Balatonbogláron találkozhatunk a legtöbb zöld veltelinivel. A fajta kifejezetten kedveli a lösz talajt, ugyanakkor nem kedveli a túlzott szárazságot. A zöld veltelini Magyarországon a minőségi és asztali tömegborok közötti minőséget képviseli. Jelentős előnye, hogy egyszerű borászati technológiával is kiváló eredmények érhetők el vele. Zamatos, illatos, élénk savtartalmú boraival üdítő választás lehet. A szőlő kifejezetten fűszerpaprikára, fehérborsra és borsra utaló aromákat ad a boroknak.

Geszler pincészet története

A Geszler pincészet közel 40 hektáron gazdálkodik, negyedik generáció óta Móron. Mór remek helyen fekszik, az egyik legjobb adottságú borvidéke Magyarországnak, a Vértes és a Bakony hegység között elterülő Móri árokban a Közép-Dunántúlon. Sokféle szőlővel foglalkoznak, mint például a Móri borvidék egyik büszkeségével, az Ezerjóval, továbbá Zenittel, Királyleánykával, Zöld veltelínivel, Chardonnay-val, Irsai Olivérrel, Kékfrankossal és a legfiatalabb telepítésükkel az Olaszrizlinggel.
Geszler borok sváb szorgalommal, nagy gondossággal és szeretettel készülnek. Móri, megyei, országos és nemzetközi sikerekkel.

Móri borvidék

A Móri borvidék, Magyarország 22 borvidéke közül talán a legkisebb, ugyanakkor a leginkább elismert borászati régiók közé sorolható. Gazdag múltja egészen a történelmi időkig nyúlik vissza, azonban a bortörvényünk csak 1996-tól nevesíti Mór, Pusztavám, Söréd, Csókakő, Zámoly és Csákberény I. és II. osztályú szőlőkataszteri besorolású területeit. Ezen települések a Vértes és a Bakony völgyében elhelyezkedő területeken már évszázadokon át meghatározó szerepet játszottak a szőlő- és bortermelésben. A szőlőművelés és a borkészítés hosszú időn keresztül az itt élő emberek életének természetes ritmusához igazodott, számos ünnep, társadalmi esemény és kulturális hagyomány kapcsolódott hozzá. A második világháborút követően, noha a soproni és a móri borvidékek rendelkeztek a legjobb állapotú szőlőkkel az országban, az egyéni borosgazdákra nehéz időszak köszöntött be a beszolgáltatási rendszer és az erőszakos kollektivizálás miatt. Az 1949-ben alapított Móri Állami Gazdaság, majd a 1950-ben megalakult móri Szőlészeti Kutatóintézet a szocialista időkben vált jellemzővé, mely során nagyüzemi szőlő- és bortermelés dominált. A Móri borvidék borai főként fehérborok, a meghatározó fajták közé tartozik az ezerjó, leányka, tramini, rizlingszilváni, zöld veltelini és az ezerfürtű. Az ezerjó, ma már hungarikumként ismerve, a 19. századi filoxéravész után lett a borvidék fő szőlőfajtája. A móri borok jellemzően kemények és későn érnek be teljes potenciáljukkal, harmadik évüktől válnak igazán egyedivé. Kedvező időjárás mellett az aranysárga szőlőfürtök csodálatos zamatot hoznak létre. A móri borok férfias jellegüket a magas savtartalomnak köszönhetik, de mértékletes fogyasztás esetén nem okoznak fejfájást vagy másnaposságot, ahogy azt a mondás is tartja: "a móri bor meszes, aki issza eszes". Ezen borok mésztartalma más magyarországi borokhoz hasonlóan átlagos, de a magas savtartalomnak köszönhetően különleges ízvilágot kínálnak.

Hasonló termékek

GESZLER Chardonnay 2022 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

GESZLER Királyleányka 2023 (0,75l)

Félszáraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

MÉSZÁROS PÁL Kékfrankos 2021 (0,75l)

Száraz vörösbor

1.919 Ft
Rendelhető

GESZLER Ezerjó 2023 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

GESZLER Zenit 2023 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

FEIND Cabernet Sauvignon 2022 (0,75l)

Száraz vörösbor

1.909 Ft
Rendelhető

BODRI Bikavér 2022 (0,75l)

Száraz vörösbor

1.899 Ft
Rendelhető

BODRI Bodrikutya Vörös 2023 (0,75l)

Száraz vörösbor

1.899 Ft
Rendelhető