Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a kapcsolatos irányelv értelmében.
HOMOLA Black Olaszrizling 2021 (0,75l)
3.459 Ft
Menny.:db

HOMOLA Black Olaszrizling 2021 (0,75l)

3.459 Ft
Menny.:db
Házhozszállítás: 1-3 munkanap
Készletinformáció: Rendelhető
Gyártó: Homola
Szerezhető hűségpontok: 18
Egységár: 4.612,00 Ft/liter

Termék leírás

A reduktív és az érlelt borok között helyezkedik el: rövid, hordós erjesztéssel, majd tartályos érleléssel készült, szüretlenül, derítetlenül került palackba. Citrusos, marcipános, mandulás ízjegyű bor, tettenérhető ásványossággal.

Olaszrizling szőlőről

Az olaszrizling a szőlőfélék családjába, a bortermő szőlőkhöz tartozó olasz vagy francia eredetű elterjedt szőlőfajta. Magyarországra Franciaországból került a 19. század közepétől, és az egyik leggyakoribb fehérborszőlő lett. A nagy filoxérajárvány során elpusztult szőlők helyébe ültették. Legjobb magyarországi termőhelyein, a Szent György-hegyen és Csopakon ma már sokkal jobb eredményt hoz, mint eredeti hazájában. Borának íze gyakran a keserű manduláéra emlékeztet. Enyhe rezeda illatú, savai szelídek, de ennek mértéke a termelőhelytől függ. Az Észak-Dunántúlon például Csopakon a leglágyabb, Badacsony és Balatonederics felé a savas jelleg erősödik és Somlón a legerősebb. Egy helyen belül a hegyek északi részén savasabb, délen lágyabb. Október első felében szüretelhető. Későn érő, ezért szereti a melegebb helyeket, a déli lejtőket. Bőven termő, kiváló minőségű fajta. olaszrizling egyedi jellemzője a nagy magnéziumigény; ennek hiányában hiánybetegsége alakulhat ki. A felvett magnézium jelentős része a termésbe és onnan a borba kerül, ezért bora izomgörcsök stb. ellen gyógyhatású. Magyarországon a badacsonyi borvidék bazalton termesztett olaszrizlingjeinek borában van a legtöbb magnézium.

Homola pincészet története

A Homola Pincészet borai közös alkotás eredményei Homonna Attila, a pincészet főborászával. Örömmel és harcokkal teli közös munka ez. Mindketten a 100%-os végeredmény hívei, a Homola borászat nem köt kompromisszumot.
Nagy hangsúlyt fektetnek a kísérletezésre és a tradicionális borkészítésre, ezt mutatják a Homola-sorozat hordós erjesztésű és érlelésű tételei, mint a Csopaki Kódex Rizling, a Sáfránkert Olaszrizling, a Hajnóczy Olaszrizling, a Parti Szél cuvée, a Syrah, a Kékfrankos, vagy a fiatal ültetvényről származó Homola Furmint. Az emellé kialakított 100% borcsalád (100% Balaton, 100% Rizling, 100% Rosé, 100% Vörös) a frissebb, könnyű, reduktív vonalat képviseli, igazi balatoni életérzést közvetítve.
A  Homola Pincészet számára kiemelten fontos a társadalmi felelősségvállalás. Céluk, hogy a Balatonfüred-csopaki borvidék és Paloznak közéletének fontos és tevékeny szereplői legyenek.

Balatonfüred-Csopaki borvidék

Balatonfüred-Csopaki borvidék Magyarország Dunántúli régiójában található, elterülve a Balaton tó északi partjának keleti medencéjében, körülbelül 2150 hektáron. A területet lankás hegylábfelszín és mérsékelten meredek hegységperemi formák jellemezik, amelyek kiválóan alkalmasak a szőlőtermesztésre. A borkultúra gyökerei egészen a római időkig nyúlnak vissza, de igazán a Pannóniában már régebben ismert szőlőművelés fejlődött ki Probus császár idejében. Az Árpád-házi királyok korában a régió fontos királyi és egyházi birtokokkal rendelkezett, például I. Szent István 1018-ban Balatonfüred-Csopaki szőlőket ajándékozott a Veszprém-völgyi apácamonostornak. A tihanyi bencés apátság is jelentős szerepet játszott a borvidék fejlődésében, irányítva a környező településeket. A török idők végvári csatározásai és az azokkal járó pusztítások sajnos meggyérítették a szőlőművelők számát és csökkentették a szőlőterületet. Az 18. században azonban újra fellendült Balatonfüred fejlődése, és a 19. század közepére a Balaton "fővárosává" vált, ahol a vármegyei és az országos előkelőségek kiváló fehér borok társaságában találkoztak és szórakoztak bálok és ünnepek alkalmával. Balatonfüred-Csopaki borvidék életében kiemelkedő szerepet játszik Balatonfüred városa, amely 1987 óta viselheti a Szőlő és Bor Nemzetközi Városa címet. A szőlőfajtákat hagyományosan alacsony tőkeformákon termesztették, de a legújabb szőlőtermesztési szabályok már minimum 3300 tő/hektár telepítési sűrűséget írnak elő. A borvidéki szabályozás a maximális 100 hl/ha seprős újbort engedélyezi, míg a Csopak OEM boroknak sokkal szigorúbb feltételeknek kell megfelelniük. A dűlős borok, jégborok és késői szüretelésű borok csak kézi szürettel készülhetnek, hangsúlyozva a tradíciót és a minőség iránti elkötelezettséget. Ezen szabályok mellett a Balatonfüred-Csopaki borvidék a magas minőségű borok és a terület egyedi karakterének megőrzésére törekszik, hozzájárulva ezzel Magyarország gazdag borkultúrájához.

Hasonló termékek

HOMOLA Furmint 2019 (0,75l)

Száraz fehérbor

3.459 Ft
Rendelhető

STEIGLER Kékfrankos Bio 2022 (0,75l)

Száraz vörösbor

3.429 Ft
Rendelhető

GÁL TIBOR Kadarka 2023 (0,75l)

Száraz vörösbor

3.509 Ft
Rendelhető

GÁL TIBOR Pinot Noir 2022 (0,75l)

Száraz vörösbor

3.509 Ft
Rendelhető

GÁL TIBOR Egri Bikavér Superior 2021 (0,75l)

Száraz vörösbor

3.509 Ft
Rendelhető

GÜNZER ZOLTÁN Villus Cuvée 2016 (0,75l)

Száraz vörösbor

3.379 Ft
Rendelhető

ROYAL TOKAJI Late Harvest 2017 (0,5l)

Édes fehérbor

3.379 Ft
Rendelhető

STEIGLER Zöld Veltelíni 2023 (0,75l)

Száraz fehérbor

3.349 Ft
Rendelhető